Základy znalostí o zimních botách

Základní poučka

Základní poučka pro  boty běžné zní „méně je více“ ovšem to je pravidlo, které pro zimní boty rozhodně neplatí, ba naopak platí, že čím více tím lépe. Ovšem není to myšleno tak, že jedny botky vydají za 10, to v zimě neplatí. Potřebujete nejen zimní boty do práce a do společnosti, ale také botky, ve kterých můžete vyrazit na hory a to ať se snaží výrobci sebevíce zkombinovat nelze I kdyby byly na první pohled sebekrásnější myslete u zimní boty hlavně na to co není vidět tedy vnitřek, zateplení. Ale také vnějšek, tedy jaký materál byl použítý na vnější straně boty. Je to kůže, ekokůže nebo semiš? Vše rozhoduje, proto si dejte s výběrem zimní boty klidně na čas. Špatně zpracované boty z nekvalitních materiálů si ani nezaslouží, abyste kupovali drahé přípravky na údržbu.

Investovat do bot v řádech tisíců dnes opravdu není snobství. Nejde totiž jen o pohodlí a komfort, ale v první řádně o zdraví. Protože chodit celý den v promáčených ponožkách a botech, bez stabilní podrážky se dříve či později podepíše na vašem zdraví.

 

Lepená nebo rámová?

Kupovat zimní boty podle vzhledu není šťastný nápad, proto si výběr dvakrát rozmyslete, informujte se o použitých materiálech. A tím nemyslíme pouze materiály které na botě vidíte ale i takové, které byly např. použity při lepení boty, pokud byly lepené. Mnohem odolnější je jak byste měli vědět obuv rámová, která se šije do koženého rámu. Díky tomu mají zimní boty větší výdrž a pokud dojde k poškození můžete si jí nechat opravit. Rámová obuv je ale specifičtější pro pánskou obuv, která je více robustní než dámská. Dámská obuv bývá až na výjimky lepená. U výběru boty je proto nutné nejen svoji pozornost nasměřovat na materiál z kterého jsou boty vyráběné, způsob lepení a materiály ale také na to zda má obuv kvalitní podrážku, zapínání a také něco navíc např. stahování proti sněhu, které využijeme u zimní boty zejména u dětí. Nezapomeňte tedy, že zapínání by mělo být na zip, šněrování je u zimních bot tuze nepraktické a zdlouhavé, podrážka by měla být stabilní, odolná vůči všem zimním nečasům a zároveň by měla poskytovat oporu pro nožní klenbu.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *